Maar daarmee is hij niet de eerste

Moderator: Moderators
Maar daarmee is hij niet de eerste
Het is niet flauw, maar een perfecte illustratie die het voor iedereen duidelijk maakt waar men aan toe is met de zogenaamde profetieën over Jezus in de evangelieën.Tjarko Evenboer schreef:Met dezelfde methode kan ik zelfs mijzelf tot Messias maken:
Tjarko heeft vanochtend brood gegeten, waarmee vervuld werd wat de Schrift zegt: ‘Hij kreeg brood te eten’ (1 Samuel 30:11) en ‘hij zal in de ochtend brood in overvloed hebben’ (Exodus 16:12 12).
Tjarko heeft zondag met vrienden gebarbecued, waarmee vervuld werd wat de profeet Jesaja sprak: ‘Ik heb een vuur gestookt, op de gloeiende houtskool heb vlees geroosterd om te eten.’
Tjarko is vandaag bezig geweest met de opmaak van een binnenwerk van een boek waarbij hij zich aan het vooraf gesproken ontwerp moest houden, opdat vervuld werd wat de Schrift zegt: ‘Houd je aan het ontwerp dat je getoond is.’ (Exodus 25:40).
Tjarko is een vader van twee kinderen, waarmee de Schrift vervuld werd: ‘God ontfermde zich over zijn twee kinderen’ (Tobit 8:17 17)
Tjarko bespeelt piano, gitaar, bas en drums, waarmee hij het Schriftwoord vervulde: ‘hij is zeer bedreven in het bespelen van muziekinstrumenten’ (2 Kronieken 34:12 12).
Een beetje flauw misschien, maar het maakt mijn punt helder: bij werkelijk ALLES van Jezus’ leven is wel een tekst in het Oude Testament te vinden, want blijkbaar is er geen enkel criterium waar een tekst aan moet voldoen om een ‘Messiaanse profetie’ te zijn.
Het is inderdaad een verhelderende weergave die prima past tussen alle opmerkingen in de rubriek " Jezus heeft nooit bestaan".Rereformed schreef: ↑23 apr 2020 10:51Deze passage vind ik ik erg geslaagd:
Zie voorgaande post
Het is niet flauw, maar een perfecte illustratie die het voor iedereen duidelijk maakt waar men aan toe is met de zogenaamde profetieën over Jezus in de evangelieën.
Heel goed verwoord"Iets waar ik uit eigen ervaring over kan meespreken is dit: de fixatie van gelovigen op eindtijddenken is het gevolg van het instorten van de religieuze maatschappij (wellicht beter gezegd: het instorten van de christelijke greep op de maatschappij) en de daaruitvolgende onzekerheid wat betreft de geldigheid van dit geloof. Gelovigen hebben voortdurend een houvast nodig waaraan ze zich kunnen vastklampen om toch maar christen te blijven in een wereld die onophoudelijk een informatielawine van bijbelkritiek en kritiek op talloze absurde geloofsstellingen en denkpatronen aanlevert. Het eindtijddenken komt hier te hulp, het dient als middel om geloofszekerheid te verkrijgen in een klimaat waar het traditionele geloof bezig is af te sterven. Christenen wijzen daarom graag op allerlei profetieën die zogenaamd uitkomen om er voor zichzelf mee te bewijzen dat ze gelijk hebben. Men kan dan steeds zeggen: "Zie je wel, het staat allemaal voorspeld, de bijbel heeft toch gelijk! Mijn geloof is juist." DIT is waar het hun om te doen is. Het is de gelovigen nooit te doen om de waarheid van WAT ze zeggen. Het schijnt hun totaal geen zorg te zijn dat hun God er een is die vernietigt, verdelgt, veroordeelt, uitroeit, straft, zich wreekt, geen medelijden heeft, hoewel God letterlijk met deze woorden wordt beschreven in de bijbel.
Vanzelfsprekend zit er achter deze fascinatie met de eindtijd als ander onderdeel (net als achter het denkbeeld van de hel) ook een verborgen zoete-wraak-op-de-goddeloze-wereld gevoel (wat Nietzsche noemde ‘ressentiment’)
Ik vermoed dat dit nu nog meer speelt als ik in gesprek ben met gelovigen, omdat ze weten dat ik het absurd vind. Het is dan ook confronterend voor hen, omdat ze weten hoe ik er over denk en het redelijke deel van hun brein vindt mijn mening ergens wel logisch? Ze willen die ongemakkelijkheid liever niet, ze willen blijven geloven!! Erg interessant hoe dit werkt. Al heb ik ook genoeg gelovigen gekend die van nature weinig kritisch zijn en 'gewoon' voor altijd blijven geloven.Maar toch merkte ik dan soms een terughoudendheid of schaamte? in dergelijke uitspraken alsof ze zelf ergens wel wisten dat die uitspraak absurd is en het redelijke deel van het brein er niet goed mee om kan gaan
In deze aflevering praat ik met Tjarko Evenboer, bekend van Evert Kwok en schrijver van een aantal christelijke boeken. Hij was creationist en onderdeel van de charismatische pinksterbeweging, maar nam onlangs afscheid van zijn christelijke geloof. We praten over zijn beweegredenen, en het effect dat dit op zijn leven heeft.
Ja, dat herken ik ook wel.Rereformed schreef: ↑22 apr 2020 16:51Ik herken dat uit mijn eigen verleden.TIBERIUS CLAUDIUS schreef: ↑22 apr 2020 14:55Hij gaat kennelijk van kwaad naar erger.
Hij schept nu zijn eigen God.![]()
Het is een tussenstadium. De ommezwaai van vroom gelovige tot atheïst is voor velen onmogelijk om in één keer te te maken. Voor mij duurde het nog ruim vier jaar om na het opzeggen van mijn christelijk geloof op atheïsme uit te komen: viewtopic.php?p=474050#p474050
Het voelde lang aan als een volkomen onmogelijkheid.