Fortis klanten die voor hun kinderen een zogenoemde EuroKids rekening openen krijgen daarbij niet langer het speciale spaarvarkentje Knorbert kado. Als verklaring voert Fortis aan dat "Knorbert niet voldoet aan de eisen die de muticulturele samenleving aan ons stelt". Varkens worden door joden en moslims als onreine dieren beschouwd. ook de internetspelletjes en cartoons met de jaren terug al bedachte Knorbertje in de hoofdrol zijn door Fortis beeindigd.
Knorbert
Wat een debielen! Het wordt op die manier inderdaad steeds benauwder in Nederland. Goed om mijn islam-fobie weer wat hoger op te trekken. Dank je wel Fortis. Gaan ze straks bijvoorbeeld ook Pink Floyd nog eens aanpakken? En Miss Piggy van de Muppets?Wat is nou eigenlijk de bedoeling van deze amok zoekerij en nederige onderdanigheid aanbieden uit voorzorg aan het adres van moslims? Wat is er toch allemaal aan de hand in dit Europa?
Of!!
Is er een verborgen agenda? Een dubbele bodem? Is verwarring en afkeer stichten nu juist exact de opzet van Fortis? Is Fortis dan misschien stiekum .... "rechts geadviseerd" als men begrijpt wat ik bedoel?
In het Telegraaf-artikel staat dat een woordvoerster van Fortis had gezegd dat er een aantal reacties geweest waren op het varken dat Fortis tot dit besluit deed komen. Misschien van dreigende aard? Je gaat van alles denken.
Als het zo doorgaat voorzie ik straks ook moeilijkheden voor de hervertoning van de schattige speelfilms 'Babe' en 'Babe, pig in the city'.
lost and not found yet! schreef:Lekker dubbel allemaal! Gisteren in de supermarkt waren de Jodenkoeken in de aanbieding! Waarom nog wel Jodenkoeken en geen Negerzoenen meer??
Tja, het wordt echt steeds erger. Wat 'n onzin allemaal...En zelf noemen ze elkaar wel allemaal "nigga", maar als ik het doe? Dan zijn de rapen gaar! Eigenlijk heel stom. Ik ken marrokanen die al kwaad worden als je ze marrokaan noemt, wat is dat nou voor bullshit? Als mensen mij nederlander noemen ga ik toch ook niet gelijk schuimbekken? Je hebt zoiets als tolerantie maar je hebt ook zoiets als te ver gaan hoor. Het lijkt wel of iedereen steeds meer bij het minste geringste zich al beledigd voelt...
"Jij hebt mij psychisch gekwetst!" Hup, rechtszaak erbij en maar schadevergoedingen vragen! Blah!
The most disturbing, heartbreaking and *disgusting thing about the idea of heaven and hell is not that so many people BELIEVE it to be the truth, but that they WANT it to be. ~ yoyo
Toch is de aanduiding varken (met synoniemen) in de Westerse talen ook tot de betekenissen 'onrein' of (figuurlijk) zelfs 'gemeen' geëvolueerd.
In het Engels is 'pig' en 'swine' tegen een persoon een scheldwoord, in het Frans 'cochon' ook. In dan de Duitsers met 'Schweinehund', 'Sau' of de uitdrukking 'Ferkeleien' (als het seks of smerigheden betreft).
Dat komt waarschijnlijk omdat wij het varken vroeger ook als onrein hebben beschouwd, vnl. omdat het dier graag in de modder ligt te woelen. Dat gedrag is helemaal inherent aan de karaktereigenschappen van een varken, maar modder is vies dus moest het varken ook wel vies zijn.
Maar dit is misschien interessant. Filip Dewinter van het Vlaams Belang meent dat Fortis het sharia-beleggingsfonds promoot en daarmee tegelijk ook de opmars van het moslimfundamentalisme.
Het shariafonds van Fortis wordt samengesteld op basis van de ‘Dow Jones Islamic Market Index’. Uit deze index worden bedrijven geweerd wiens activiteiten indruisen tegen de sharia. Het gaat om bedrijven die activiteiten ontplooien die betrekking hebben op alcohol, tabak, varken-gerelateerde produkten, conventionele financiële diensten (bank en verzekering), wapens/defensie en ontspanning (hotels, casino’s, films, muziek..)
Varkens-gerelateerde producten dus. Het een kan met het ander te maken hebben en daarom moest Knorbert misschien verdwijnen? Of te ver gezocht?
Het is ongelooflijk dat een bank op de knieën gaat voor sharia gerelateerde produkten. Misschien zou het helpen als iedereen zijn rekening bij Fortis op zou zeggen. Ik heb geen rekening bij deze bank maar ik zou dat zeker doen als dat wel zo was.
Lees ook de bijlage waarin de brief van Filip DeWinter aan Fortis.
Wat maakt nu dat een bank tot zoiets overgaat? Is het puur commercie of is er sprake van druk en bedreiging.
Alle gebondenheid kan vrijheid heten, zolang de mens de banden niet voelt knellen. (naar Erasmus)
Il n’y a que les imbéciles qui ne changent jamais d’avis ... (Jacques Brel)
Mijn vriend wil al tijden een varken als huisdier. Ja, als huisdier: qua intelligentie en hygiene zijn ze daar prima geschikt voor. Nu is het nog niet helemaal zeker of dat huisvarken er komt, maar wat wel zeker is is hoe dat varken dan zou gaan heten. En nee, ik ga geen hint geven het is te voor de hand liggend.
Jonathan Rauch: (apatheism is) "a disinclination to care all that much about one's own religion and even a stronger disinclination to care about other people's"
Hey, je gaat niet mijn toekomstige varkentje beledigen heh? Hint: mijn varkentje zal een voorliefde voor 9 jarige zeugjes hebben.
Maar ff serieus: het zou me niets verbazen als Mohammed een naam voor varkens is die op het Europese continent heel populair aan het worden is. Wat dat betreft werkt het alleen maar averechts dit soort gezeik.
Jonathan Rauch: (apatheism is) "a disinclination to care all that much about one's own religion and even a stronger disinclination to care about other people's"
Geen Stijl schreef:
Iemand wel eens een jood gezien die een hekel aan spaarvarkens had?
Spijker op zijn kop.
Inderdaad, dit laat toch de waanzin zien van zo'n instelling.
Daarbij zou ik toch de nuance aan willen brengen dat er ook veel moslims zijn die zich ook absoluut niet druk maken om een spaarvarken. Dit soort acties van Fortis geeft dus ook weer een beeld dat het gevaar in zich heeft om demoniserend naar alle moslims te worden geïntepreteerd. Het juiste beeld is dat Fortis zich heeft laten strikken door de radicale Islam.
Alle gebondenheid kan vrijheid heten, zolang de mens de banden niet voelt knellen. (naar Erasmus)
Il n’y a que les imbéciles qui ne changent jamais d’avis ... (Jacques Brel)