Uiteraard heb je 'gelovig' en 'gelovig'. Ik stel daarom dat een atheïst die zo'n felle uitspraak doet het dan nooit heeft over de doorsnee mens die ergens wel een religieuze binding/opvatting heeft, maar met 'gelovigen' altijd vroom-gelovigen bedoelt.Kitty schreef:Rereformed, je hebt 'gelovig' en 'gelovig' de dingen die jij opnoemt horen bij een streng gelovige, maar er zijn ook nog zat gelovigen die zich helemaal niet zo opstellen als jij hier laat zien. Dus nog steeds is de stelling dat je onmogelijk vriendschap zou kunnen hebben met iemand die gelooft een kortzichtige stelling.
Een beetje kortzichtig van je dat je me zo interpreteertIk vind zelfs jouw verhaal kortzichtig omdat je er kennelijk van uitgaat dat ieder die zegt gelovig te zijn een soort lid is van 'de zwarte kousen kerk'.
In Skandinavië is dit onderscheid bijzonder sterk. Iets van 85% van de mensen staat bij een kerk ingeschreven, maar de benaming 'gelovige' is enkel gereserveerd voor die paar mensen (ong 5%) die in het dagelijks leven op allerlei manier er blijk van geven dat ze geloven oftewel voor wie het geloof in hun leven op de voorgrond staat.