Wicca binnen 5 jaar derde Godsdienst in de U.S.A. ?

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Easy Rider
Banned
Berichten: 205
Lid geworden op: 12 feb 2008 13:48

Wicca binnen 5 jaar derde Godsdienst in de U.S.A. ?

Bericht door Easy Rider »

Wicca groeit snel in Amerika

Afbeelding

Binnen vijf jaar kan wicca (hekserij) de derde ‘godsdienst’ in grootte in de Verenigde Staten zijn.
Nu al verdubbelt het aantal wicca-aanhangers elke 30 maanden.


Die sterke groei van wicca is bijna volledig aan christenen voorbij gegaan. Die hebben zich, vooral sinds de terroristische aanslagen van 2001, geconcentreerd op de groei van de islam en hebben weinig oog gehad voor andere ontwikkelingen.

Zegt Marla Alupoaicei, een christelijke auteur die samen met Dillon Burroughs het boek ‘Generation Hex’ schreef. “Het aantal wicca-aanhangers is de afgelopen jaren elke 30 maanden verdubbeld. Als het in dat tempo door blijft gaan, is wicca binnen vijf jaar de derde ‘godsdienst’ in de VS. Nu al zijn er in alle grote steden van Amerika georganiseerde netwerken van heksen”, aldus Alupoaicei.

Bron: manna-vandaag
Gebruikersavatar
Balzer
Forum fan
Berichten: 248
Lid geworden op: 17 apr 2007 14:44
Locatie: Amsterdam

Bericht door Balzer »

En wat voor groei hoort daar dan bij? Als deze Marla een exponentiele groei de komende 5 jaar verwacht, dan kan het best waar zijn ja :|

Maar eerlijk gezegd heb ik het gevoel dat het nog wel onder de categorie 'trend' valt. Maarja, ik weet er dan ook niet zoveel vanaf.

Enkel het verband waar XKCD ooit eens zijn licht op scheen :D
Afbeelding
Gebruikersavatar
Kochimodo
Bevlogen
Berichten: 2177
Lid geworden op: 14 feb 2008 14:41

Bericht door Kochimodo »

Onder het artikel vond ik deze reactie:
2008-09-24 12:18:56 Antoinette schreef:
Hoe dan ook, God laat zijn plan niet in war schuppen door satan!
Want Jezus is overwinnaar!
Het zijn feiten, en dat het gebeurd geloof ik ook. Ik raak er alleen niet van onder de indruk.
Mijns inziens moeten we nuchter blijven en blijven bidden.
En Zijn wil zal geschieden!!! Want Hij is overwinnaar, en God wil niet dat er ook maar 1 verloren gaat. En dat er mensen zullen zijn die niks van Jezus willen weten tja we weten dat de anti-christ er is, en nog meer zal komen toch?
:roll: :lol:
Er bestaat kwaad, dus God is ofwel niet in staat, ofwel niet van zins het op te heffen. Als God het kwaad niet kán opheffen is hij niet almachtig. Als hij het niet wíl opheffen is hij kwaadaardig. Als hij het niet kán of niet wíl opheffen, waarom zou je hem God noemen? (Epicurus)
Easy Rider
Banned
Berichten: 205
Lid geworden op: 12 feb 2008 13:48

@ Kochimodo

Bericht door Easy Rider »

:)

Hoi Kochimodo,

de andere 2 reacties zijn ook wel opmerkelijk :
Klaas schreef: 2008-09-24 10:07:39

Als we niet uit kijken met allerlei TV programma's, waarin de kinderen van jongs af aan met bovennatuurlijke maifestaties in contact worden gebracht zullen we in nederland over vijf jaar het zelfde kunnen zeggen.

Ouders let op waar je kinderen naar kijken, ook in de vroege uurtjes !!!
programmamakers lijken geen filter te zetten op inhoud!

En de programmaraad heeft alleen invloed op de publieke omroepen. Nederlandstalige zenders zouden verplicht moeten worden zich aan een bepaalde morele opvoedkundig verantwoorde code te houden, op straffe van verlies van de uitzend vergunning.

Dit is iets leuks voor de politiek om zich daarover te buigen. Nu kan iedere omroep doen wat ze willen. En dat is nog nooit goed geweest voor de mensheid.
Hero de Jong schreef: 2008-09-24 08:23:22

Verbaast mij niet_echt --- want het bijwonen van de gemiddelde kerkdienst, is ronduit stomvervelend --- en de doorgaans gehanteerde leer, is ONgeestelijk (streepleer) --- dus : de groei van wicca, houdt de kerk ahw een spiegel voor ....
streepleer :? :? wat zou dat betekenen :?:

.
Gebruikersavatar
CXT
Bevlogen
Berichten: 1889
Lid geworden op: 06 nov 2007 18:03

Bericht door CXT »

Ik vind het helemaal niet erg als Wicca de derde godsdienst wordt, of zelfs de eerste. Wicca is een dogma-vrije manier van leven die zoekt naar het spirituele. Volgens mij is dat precies wat religie zou moeten zijn: eerlijk zoeken naar antwoorden zonder belemmeringen.
Edwards: Why the big secret? People are smart. They can handle it.
Kay: A person is smart. People are dumb, panicky dangerous animals and you know it.
Men in Black
Gebruikersavatar
Sararje
Superposter
Berichten: 5994
Lid geworden op: 11 jul 2005 15:35

Bericht door Sararje »

probleem is dat bij elke Wiccan die ik tot dusver heb gesproken, de grootste belemmeringen bij de zoektocht de persoon zelf in kwestie is CXT. Ga bijv. de discussies die ik met Raven heb gehad maar eens na. Die jongen zat behoorlijk diep verstrikt in zijn eigen neo-dogmatische wereldbeeld dat Christenen eeuwenlang Wiccans hebben vervolgd, dat Bush dom is en dat Wicca het einde is, want dat was op de natuur gebaseerd en dus goed. Ja ja, ik zal hem nog eens aanraden wat bloemetjes van de Nachtschade-familie te eten. Eens zien of hij dan nog het etiket "natuurlijke materialen" zo gezond vindt. :roll:
"De bijbel is net een spoorboekje van de NS, je kan er alle kanten mee op." - Fons Jansen
"Als er bij het dorp waar bergen bergen bergen bergen bergen, Bergen, bergen bergen bergen bergen bergen, bergen bergen bergen bergen bergen.". - Kees Torn
Gebruikersavatar
CXT
Bevlogen
Berichten: 1889
Lid geworden op: 06 nov 2007 18:03

Bericht door CXT »

Zelf weet ik dat Wicca een behoorlijk jonge 'godsdienst' is met hier en daar wat dingen uit de oudere hekserij geplukt, maar ik vind het een vrij gezonde manier om de wereld te bekijken. Het geeft m.i. wat invulling aan het 'lege' nihilisme zonder onnodige dogma's. Nu geloof ik niet in de magie die daar gekend wordt, maar ik wil dat niet aanduiden als dogma, omdat die mensen, voor zover ik weet, de magie 'empirisch' hebben ervaren. Ze koppelen niet zoveel extra aannames aan een ervaring als de gemiddelde religieuze, lijkt me.
Edwards: Why the big secret? People are smart. They can handle it.
Kay: A person is smart. People are dumb, panicky dangerous animals and you know it.
Men in Black
Easy Rider
Banned
Berichten: 205
Lid geworden op: 12 feb 2008 13:48

Bericht door Easy Rider »

CXT schreef:Ik vind het helemaal niet erg als Wicca de derde godsdienst wordt, of zelfs de eerste. Wicca is een dogma-vrije manier van leven die zoekt naar het spirituele. Volgens mij is dat precies wat religie zou moeten zijn: eerlijk zoeken naar antwoorden zonder belemmeringen.
Waarom vind je Wicca een dogma-vrije manier van leven ?
Zijn er geen dogmas volgens jou in Wicca.

N.B. Sommigen maken terecht? een onderscheiding tussen Wicca
en ( andere vormen van ) hekserij.
Dus zal bij je dogma-overwegingen een rol kunnen spelen.

Heb enige heksen kritiek horen uiten op rol en optreden H.P.

.
Gebruikersavatar
Sararje
Superposter
Berichten: 5994
Lid geworden op: 11 jul 2005 15:35

Bericht door Sararje »

CXT schreef:Zelf weet ik dat Wicca een behoorlijk jonge 'godsdienst' is met hier en daar wat dingen uit de oudere hekserij geplukt, maar ik vind het een vrij gezonde manier om de wereld te bekijken. Het geeft m.i. wat invulling aan het 'lege' nihilisme zonder onnodige dogma's. Nu geloof ik niet in de magie die daar gekend wordt, maar ik wil dat niet aanduiden als dogma, omdat die mensen, voor zover ik weet, de magie 'empirisch' hebben ervaren. Ze koppelen niet zoveel extra aannames aan een ervaring als de gemiddelde religieuze, lijkt me.
Daar vergis je je kwalijk. Wat magie schijnt te zijn, wordt empathisch-heuristisch bepaald. Aan alles wat men niet kan of wil verklaren, wordt, althans dat deed Raven en elke andere Wiccan die ik heb gesproken, het woordje "magie" gekoppeld. Zo erg zelfs dat Kitty op een gegeven moment ook toegaf magiete gebruiken. In de keuken wel te verstaan. Laten we wel wezen, atheisme is misschien nilhilistisch maar ik vind de gemiddelde invulling die eraan wordt gegeven bij Wicca net zo ver gezocht en absurd als die van een gemiddelde gelovige. Voor mij slaan woorden als god of magie het onderzoekende schuim in de menselijke bier dood. Door er dergelijke stickertjes op te plakken, geef je het een verklaring die zo leeg is en daardoor zo grotesk dat je er niets meer mee kan verklaren.
Om een voorbeeld te geven: Wiccans houden ervan om de zonnewende en equinoxen te vieren. Dergelijke dagen zouden een magische betekenis hebben omdat volgens hen "dag en nacht even lang is". Van mij mogen ze dat best vieren hoor, maar ik zie geen enkele fysische basis om dat exact op 21 maart en 23 september te vieren. Je zegt dan natuurlijk (als je een beetje sterrenkundig bent): "ja maar op die dag zijn dag en nacht even lang" Dat is in bergachtige gebieden helemaal niet zo. "Ja maar op die dagen staat de zon recht boven de evenaar" was een andere verklaring van Raven van destijds. Echter, als je gaat zoeken in de boekjes over baanberekening dan zie je dat die datum nog wel eens van eerdergenoemde data afwijkt. Kortom het is dus net zo arbitrair als een Christelijke feestdag.
Daarnaast vind ik het verhaaltje dat er geen dogma´s zouden zijn bij Wiccans, onzin. "Doe de ander geen pijn" zou het eerste gebod van Wiccans zijn. Echter, ik kan diverse kruiden noemen die in kleine dosis uitstekend helend werken maar in al iets te grote dosis dodelijk. Hoe bepaal jij als Wiccan wat goed voor je is zonder medische achtergrond? Ik vind het levensgevaarlijk (kruiden)doktertje spelen.
"De bijbel is net een spoorboekje van de NS, je kan er alle kanten mee op." - Fons Jansen
"Als er bij het dorp waar bergen bergen bergen bergen bergen, Bergen, bergen bergen bergen bergen bergen, bergen bergen bergen bergen bergen.". - Kees Torn
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 11463
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Bericht door doctorwho »

CXT schreef:Zelf weet ik dat Wicca een behoorlijk jonge 'godsdienst' is met hier en daar wat dingen uit de oudere hekserij geplukt, maar ik vind het een vrij gezonde manier om de wereld te bekijken. Het geeft m.i. wat invulling aan het 'lege' nihilisme zonder onnodige dogma's. Nu geloof ik niet in de magie die daar gekend wordt, maar ik wil dat niet aanduiden als dogma, omdat die mensen, voor zover ik weet, de magie 'empirisch' hebben ervaren. Ze koppelen niet zoveel extra aannames aan een ervaring als de gemiddelde religieuze, lijkt me.
Wicca is m.i gewoon de zoveelste vorm van escapisme en bezwering (vergeef de woordspeling) van exisentiele angst. Wat bedoel je met leeg nihilisme? Het besef dat what you see is what you get, in plaats van you don't see it but you might get it with the right formula? En in de discussies die ik met heksen had heb ik gemerkt dat deze niet schromen allerlei onbewezen aannames dogmatisch te prediken.
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing
Gebruikersavatar
CXT
Bevlogen
Berichten: 1889
Lid geworden op: 06 nov 2007 18:03

Bericht door CXT »

Easy Rider schreef:Waarom vind je Wicca een dogma-vrije manier van leven ?
Zijn er geen dogmas volgens jou in Wicca.
Zover ik heb gezien, zijn er geen dogma's. Ik heb dan ook niet zo heel veel gezien, dus het zou kunnen dat ik ernaast zit. ;)
Edwards: Why the big secret? People are smart. They can handle it.
Kay: A person is smart. People are dumb, panicky dangerous animals and you know it.
Men in Black
Easy Rider
Banned
Berichten: 205
Lid geworden op: 12 feb 2008 13:48

Bericht door Easy Rider »

doctorwho schreef:
CXT schreef:Zelf weet ik dat Wicca een behoorlijk jonge 'godsdienst' is met hier en daar wat dingen uit de oudere hekserij geplukt, maar ik vind het een vrij gezonde manier om de wereld te bekijken. Het geeft m.i. wat invulling aan het 'lege' nihilisme zonder onnodige dogma's. Nu geloof ik niet in de magie die daar gekend wordt, maar ik wil dat niet aanduiden als dogma, omdat die mensen, voor zover ik weet, de magie 'empirisch' hebben ervaren. Ze koppelen niet zoveel extra aannames aan een ervaring als de gemiddelde religieuze, lijkt me.
Wicca is m.i gewoon de zoveelste vorm van escapisme en bezwering (vergeef de woordspeling) van exisentiele angst. Wat bedoel je met leeg nihilisme? Het besef dat what you see is what you get, in plaats van you don't see it but you might get it with the right formula? En in de discussies die ik met heksen had heb ik gemerkt dat deze niet schromen allerlei onbewezen aannames dogmatisch te prediken.
Beste doctorwho,

dat Wicca voor U de zoveelste vorm van escapisme is, denk ik te begrijpen*).
Ook vergeef ik U de woordspeling bezwering van exisentiele angst.
Ik begrijp dat U net zo'n moeite heeft met de door Wiccans verklaarde werking
van magie, als dat U heeft met Jungs begrip ' synchroniteit ' als niet causaal
fenomeen. U mag dan dankbaar de wikipedia raadplegen en erop wijzen
dat Jungs synchroniteit pseudowetenschap is.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Synchroniciteit
wikipedia schreef: Jung zag synchroniciteit als een ander verklaringsmodel dat naast causaliteit zijn plaats verdiende. Door de wetenschap wordt het bestaan en het nut van dit concept in de meeste vormen afgewezen: het behoort tot de pseudowetenschap.
Om lange verhalen heel kort te maken :

Voor mensen bestaan twee mogelijkheden :

1. Naar buiten kijken.
2. Naar buiten en naar binnen kijken.

*) Het is voor mij duidelijk dat U naar buiten kijkt.
Gebruikersavatar
doctorwho
Ontoombaar
Berichten: 11463
Lid geworden op: 19 mei 2005 12:53
Locatie: tardis

Bericht door doctorwho »

Easy Rider schreef: Voor mensen bestaan twee mogelijkheden :

1. Naar buiten kijken.
2. Naar buiten en naar binnen kijken.

*) Het is voor mij duidelijk dat U naar buiten kijkt.
Sterker nog ik doe beide, dat kan namelijk ook 8)
Wie atheïsme een geloof noemt kan tot niets bekeerd worden
The person who calls atheism a religion can be converted to nothing
Easy Rider
Banned
Berichten: 205
Lid geworden op: 12 feb 2008 13:48

Bericht door Easy Rider »

doctorwho schreef: Sterker nog ik doe beide, dat kan namelijk ook 8)
Kan ik mij nauwelijks voorstellen. 8)
Hoe zit het met bewijzen?, onderbouwingen? voor die bewering. :D
Gebruikersavatar
Devious
Erelid
Berichten: 6467
Lid geworden op: 14 jul 2003 22:17
Locatie: saturn
Contacteer:

Bericht door Devious »

In al de discussies die ik door de jaren heen gevoerd heb met esoterici en occultisten van het meest uiteenlopende pluimage, heb ik geleerd dat deze mensen vaak de dogma's van de kerk (terecht) hebben verworpen, maar zonder het te weten, nieuwe dogma's ervoor in de plaats hebben gesteld. (Vaak, maar niet altijd, zijn die dogma's sympathieker, en met minder gevaarlijke scherpe randjes, maar het blijven dogma's).
'Bij een discussie die de redelijkheid zoekt heeft hij die het onderspit delft groter voordeel, voor zover hij er iets van opgestoken heeft.’ Epicurus (341-271vc)
Plaats reactie