Daar gaan de joden al duizenden jaren van uit. En ik denk dat ze gelijk hebben. Ja dus.writer schreef: Blijft de vraag of Mozes door God is geïnspireerd bij het schrijven van al die wetten.
Het antwoord hierop vind je in de Bijbel. God heeft Zich een volk uitgezocht om door middel van dat volk de wereld te redden. Hij wilde niet dat dat volk de gebruiken van de omringende volkeren over zou nemen maar wel dat het heilig zou zijn. Hij had Zich ook op een heel bijzondere manier aan dat volk geopenbaard en stelde daarom ook hoge eisen.Zo ja, waarom heeft God zich dan een aantal jaren druk gemaakt om een kleine groep mensen wetend dat Zijn wetten in latere eeuwen niet als voorbeeld mochten gelden. En waarom heeft God zich met zijn wetten dan aan de gebruiken van dat volk in die tijd aangepast? Was het voor Hem een brug te ver om een lans voor anders geaarden te breken?
De éénwording tussen man ( het mannelijke) en vrouw (het vrouwelijke) is een ingeschapen voorwaarde voor een leefbare wereld. Het gaat hier niet zozeer over anders geaarden maar wel over seksuele perversies. Heeft Hij een lans gebroken voor anders geaarden? Ik denk het wel. De Bijbel leert ons om niet te (ver)oordelen en onze medemensen lief te hebben.