Klopt......Maria schijnt dan ook eigenlijk de nieuwe Moedergodin te zijn na kerstening van de Godin Artemis...
http://www.bijbelseplaatsen.nl/plaatsen ... Maria/981/Toen de prachtige tempel van Artemis wegviel, voelde de bevolking van Efeze een groot gemis. Zou Maria haar plaats kunnen overnemen?
Efeze stad van de moedergodin
Efeze was de stad van de moedergodin Artemis.
Al meer dan 2.000 jaar werd deze godin daar vereerd. De verering van Artemis werd afgeschaft bij de komst van het christendom in Efeze. Toch bleef onder het volk een groot heimwee bestaan naar de verdwenen moedergodin.
Sommigen dachten: zou Maria niet haar taak kunnen overnemen?
Het trof me dat de roomskatholieke schrijver J.Holzner ruim een eeuw geleden meende dat het christendom Artemis via Maria heeft gekerstend.
Vreemd, maar ook herkenbaar dat nogal wat christenen de oorsprong van hun eigen religie niet willen of kunnen zien--of deze ontkennen---