Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

appelfflap schreef: 14 dec 2024 18:09 ik zou je willen vragen om de juiste term te gebruiken
Oorlog is de juiste term.

Wikipedia:

"Oorlog is een gewapende strijd tussen minstens twee partijen, volkeren of staten."

Van Dale online:

"1. strijd tussen twee of meer volken (tegenstelling: vrede): oorlog voeren; in oorlog zijn met; heilige oorlog omwille van het geloof gevoerd; de Koude Oorlog; totale oorlog waarbij niet alleen de strijdkrachten, maar ook alle burgers betrokken zijn"

The Free Dictionary:

"gewapende strijd tussen landen of bevolkingsgroepen burgeroorlog bevrijdingsoorlog de Tweede Wereldoorlog"

Cambridge Dictionary:

"armed fighting between two or more countries or groups"

Oxford Dictionary:

"a situation in which two or more countries or groups of people fight against each other over a period of time"

Geen woord over legers of soldaten.

Bovendien vecht de IDF tegen de militaire tak van Hamas, de zwaarbewapende, uitvoerig getrainde Al-Qassam Brigades. Het is in alle opzichten een oorlog. Doordat de tunnels zo'n belangrijke rol spelen, is deze oorlog vaak vergeleken met de Vietnamoorlog.
Nihil est sine ratio.
appelfflap
Banned
Berichten: 8929
Lid geworden op: 23 mei 2005 17:16

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door appelfflap »

Ivar schreef: 14 dec 2024 19:49
appelfflap schreef: 14 dec 2024 18:09 ik zou je willen vragen om de juiste term te gebruiken
Oorlog is de juiste term.
en de vaststellingen en opgelegde maatregelen van zo goed als alle mensnerehctneorganisaties, de Vn organisaties, het ICC en ICJ en het arrestatiebevel leg je uiteraard naast je neer. niet zoals het oordeel van zo ongeveer elke genocide expert en historicus

je moet ziende blind zijn als je na 14 maanden nog steeds ontkent dat het effectief om de totale vernietiging van gaza draait en dat dit de intentie is. eignelijk zijn we al voorbij eht punt en bestaat gaza simpelweg niet meer

het is gewoon een berg puin met heel veel rottende lijken onder en 2 miljoen mensen die creperen aan ziektes en honger. Net zoals de joden in de jaren 40 in de kampen crepeerden.

het 2e sterkste leger tegen een verzetsbeweging is geen oorlog. fascinerend dat dat je hamas plots beschouwt als goed getraind en zwaarbewapend. qua zelfbedrog kan dit ook weer tellen

de opstand in het warshcaughetto impliceerde neit dat er plots een oorlog tussen Joden en nazi's was in Warschau. het was verzet en en als gevolg daarvan werd het ghetoo vernietigd en opgedoekt. Ik zie de gelijkenis met gaza
Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

appelfflap schreef: 14 dec 2024 23:09 net zoals het oordeel van zo ongeveer elke genocide expert en historicus
De historicus hoor ik er graag over. Als het een ware historicus is (en niet primair een activist) dan drukt hij/zij zich tenminste uit op een manier die neutraal is, met nauwkeurige woordkeuzes. Zo iemand kan ik - als enthousiaste amateur-historicus - serieus nemen.

Ik weet niet wat jij precies bent in je dagelijks leven, maar een historicus ben je duidelijk niet, noch een academicus. Al je uitspraken zijn onnauwkeurig en hysterisch, als van een schreeuwerige activist en complotdenker die geen enkel benul heeft van wat er werkelijk aan de hand is. Heilig overtuigd van zijn gelijk maar totaal niet serieus te nemen.
Nihil est sine ratio.
appelfflap
Banned
Berichten: 8929
Lid geworden op: 23 mei 2005 17:16

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door appelfflap »

Ivar schreef: 14 dec 2024 23:57 De historicus hoor ik er graag over. Als het een ware historicus is.
https://www.theguardian.com/world/artic ... mer-bartov
it was no longer possible to deny that Israel was engaged in systematic war crimes, crimes against humanity and genocidal actions. It was not just that this attack against the last concentration of Gazans – most of them displaced already several times by the IDF, which now once again pushed them to a so-called safe zone – demonstrated a total disregard of any humanitarian standards. It also clearly indicated that the ultimate goal of this entire undertaking from the very beginning had been to make the entire Gaza Strip uninhabitable, and to debilitate its population to such a degree that it would either die out or seek all possible options to flee the territory. In other words, the rhetoric spouted by Israeli leaders since 7 October was now being translated into reality – namely, as the 1948 UN Genocide Convention puts it, that Israel was acting “with intent to destroy, in whole or in part”, the Palestinian population in Gaza, “as such, by killing, causing serious harm, or inflicting conditions of life meant to bring about the group’s destruction”.
= genocide

ik volg gewoon internationaal recht, consistent en consequent zijn is geen hogere wiskunde
Gebruikersavatar
Peter van Velzen
Site Admin
Berichten: 21011
Lid geworden op: 02 mei 2010 10:51
Locatie: ampre muang trang thailand

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Peter van Velzen »

Ivar schreef: 14 dec 2024 10:22
Peter van Velzen schreef: 14 dec 2024 07:09 In ga er van uit dat Ivar
Ik zou bovenstaande argument mogelijk niet maken met betrekking tot de gijzeling alleen. Maar we hebben hier óók te maken met een gigantisch netwerk aan tunnels van waaruit op talloze posities raketten op Israël worden afgevuurd, en niet eens precisie-raketten gericht op militaire installaties. Israël heeft dus enerzijds de kwestie van burgers die nog gegijzeld zijn, en anderzijds burgers (in Tel Aviv etc.) die door raketten kunnen worden geraakt. De tijdsdruk werd nog verder verhoogd doordat er kort na de invasie van Hamas ook aanvallen zijn begonnen vanuit het noorden (Hezbollah) en het verre zuiden (de Hoethie's).

De tunnels bevinden zich onder en vlakbij huizen, bedrijfsgebouwen, moskeeën, ziekenhuizen en andere infrastructuur. Het is daarom niet vreemd dat er, ondanks het feit dat Israël wél aan precisie-bombardementen doet (ze hebben nu eenmaal het voordeel van modernere technologie), veel gebouwen zijn "platgegooid". Israël heeft echter haar uiterste best gedaan om bombardementen aan te kondigen en burgers te evacueren (dat hier onterecht "opgejaagd" wordt genoemd).

Israël heeft flinke successen behaald met betrekking tot alle bovengenoemde dreigingen, waaronder onverwachts zelfs die vanuit Syrië. Het is heel goed mogelijk dat Hamas ergens in de komende weken voldoende verslagen wordt, de nevenschade in Gaza ten einde kan komen, en de humanitaire hulp vrij baan krijgt. Het einde van de vernietiging en het begin van de wederopbouw zijn in zicht. Niet door de protesten en rellen in het Westen maar door de succesvolle aanpak van de IDF en hun bondgenoten.
Nog altijd lijk je niet te willen nadenken, over de vraag waarom we bij de bestrijding van misdaden in vredestijd, absoluut nooit meer burgerslachtoffers accepteren, dan er slachtoffers van het misdrijf waren, maar bij het voeren van een oorlog wel.

In plaats daarvan begin je over tunnels.
Ik ken niemand die het zou accepteren als de overheid zou aankondigen een gebouw, waaronder misdadigers een tunnel hebben gegraven, te bombarderen, en de bewoners zou waarschuwen, dat zij huis en haard dus maar beter kunnen verlaten maar geen enkele hulp zou bieden bij de evacuatie. Maar als dit in het kader van een oorlog gebeurd, zijn er velen die dit blijkbaar gewoon vinden.

Als je tegen mensen zegt, maak dat je weg komt, anders zul je door onze bommen worden gedood. Dan is dat wel degelijk opjagen. (niet te verwarren met "op jagen"), zeker als je dat (zelfs meermaals) herhaalt op de plek(ken) waar ze heen gevlucht zijn. Maar als jij wilt dat ik een ander woord gebruik ben ik daartoe bereidt. Maar welk woord ik ook gebruik, het blijft gedrag dat in vredestijd volstrekt onacceptabel zou zijn.

Tunnels zijn slechts paden onder de grond. Uiteraard zijn raketaanvallen wel degelijk een vorm van geweld, maar in de praktijk richtten de raketten van Hamas slechts weinig schade aan. Dat is geen reden om Hamas niet te beschuldigen van terrorisme, maar ter vergelijking met de bommen en raketten die Israël op Gaza deed neerkomenc en die ongeveer 40.000 mensen om het leven brachten is het vrijwel niets. De afgelopen 24 jaar kwamen - zover ik heb kunnen nagaan 41 Israëlis om als gevolg van projectielen afgevuurd vanuit Gaza. Uiteraard zijn die 41 slachtoffers er 41 te veel. En ben ik van mening dat de lanceringen misdadig zijn en ook als de meeste ervan niemand verwonden, als poging tot moord kunnen worden betiteld.

Maar waarom beschouwen we het doden van honderden keren zoveel non-combatanten tijdens een oorlog niet óók als misdadig?
Ik heb daar nog nooit een goede verklaring voor vernomen. Slechts excuses
Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

Peter van Velzen schreef: 15 dec 2024 03:55 Ik ken niemand die het zou accepteren als de overheid zou aankondigen een gebouw, waaronder misdadigers een tunnel hebben gegraven, te bombarderen, en de bewoners zou waarschuwen, dat zij huis en haard dus maar beter kunnen verlaten maar geen enkele hulp zou bieden bij de evacuatie.
Maar van dat laatste is geen sprake. Er zijn wel degelijk - voor zover dat onder de omstandigheden mogelijk was - humanitaire hulp en militaire bescherming verstrekt tijdens al die evacuaties. Het is zo nu en dan misgegaan, maar de acties zijn wel degelijk uitgevoerd als geplande, begeleide evacuaties.

Maar het is natuurlijk niet zoiets als hulp verstrekken bij een aardbeving of overstroming. Hamas lag - mede dankzij de tunnels maar ook door de steun die zo nog steeds genoten van een groot deel van de burgerbevolking - altijd op de loer. De uitdaging voor de IDF is bovendien om humanitaire hulp (vanuit Egypte en andere landen) te verstrekken zonder dat het bij Hamas terecht komt. Dat geldt bovenal voor zaken als brandstof maar ook voor voedsel.

Ik heb zojuist bovenstaande Guardian artikel van historicus Omer Bartov gelezen. Die noemt de militaire missie in Rafah van 6 mei als genocidaal, maar toont niet aan dat de missie geen legitiem doel had. In de hele alinea die er op volgt is een geschiedkundige analyse van de missie ver te zoeken. Hij heeft het over "systematic war crimes, crimes against humanity and genocidal actions" maar spitst niet toe wat hij daar precies mee bedoelt. Hij omschrijft het als een "attack against the last concentration of Gazans" alsof zich geen Hamasstrijders en wapens in Rafah bevonden, alsof er geen tunnels waren, en alsof er niet een dagenlange evacuatie aan vooraf was gegaan.

Wat die tunnels en de bescherming van Gazaanse burgers betreft (bron van onderstaande hier):
Interviewer: "Many people are asking: Since you have built 500 kilometers of tunnels, why haven't you built bomb shelters, where civilians can hide during bombardment?"

Mousa Abu Marzouk: "We have built the tunnels because we have no other way of protecting ourselves from being targeted and killed. These tunnels are meant to protect us from the airplanes. We are fighting from inside the tunnels. Everybody knows that 75% of the people in the Gaza Strip are refugees, and it is the responsibility of the United Nations to protect them. According to the Geneva Convention, it is the responsibility of the occupation to provide them with all the services as long as they are under occupation."
Niet de verantwoordelijkheid van Hamas! "Fuck de eigen bevolking! Zolang onze strijdkrachten maar niet gebombardeerd kunnen worden! Het is niet in ons belang om onze burgers te helpen, aangezien ze ons prima dienen als menselijk schild - moge ze als martelaren naar Allah gaan - en we vinden dat het vluchtelingen zijn, onder bezetting, dus dan is het volgens de Conventie van Genève toch niet onze verantwoordelijkheid. Win-win!"

En hier nog zo'n griezel (video hier):
Senior Hamas official Khaled Mashaal Mashaal: “Peoples are not liberated easily. The Russians sacrificed 30 million people in World War II in order to be liberated from Hitler’s attack on them. The Vietnamese people sacrificed 3.5 million people until it defeated the Americans. Afghanistan first defeated the Soviet Union and afterwards America with millions of Martyrs. The Algerian people [sacrificed] 6 million Martyrs over 130 years. The Palestinian people is like all the peoples, there is no people that is liberated without sacrifices.”
En nog een:
Hamas Political Bureau member Ghazi Hamad: “We need to educate Israel, and we will educate it a second time and a third time. The Al-Aqsa Flood won’t be [only] one time. No, it will be a second time, a third, and a fourth, because we have the will, the decision, and the capabilities to fight. We will pay a price, indeed, we are prepared. Allow me to tell you clearly, we are called “the people of Martyrs” and we are proud to sacrifice Martyrs.”
Het is o.a. op basis bovenstaande citaten dat ik de afgelopen dagen meerdere keren die ideologie van het martelaarschap heb genoemd. Dat is een niet te onderschatten factor in dit alles. Het lijkt allemaal op een genocide omdat Hamas een strijd voert over de rug van de eigen bevolking. De burgers dienen als menselijk schild en de lijken en dodenaantallen dienen als propagandamateriaal (dat inderdaad enthousiast gedeeld wordt, de sociale media staan vol met foto's en video's van babylijkjes).
maar in de praktijk richtten de raketten van Hamas slechts weinig schade aan.
Mede dankzij de Iron Dome. Wat je schrijft is zoiets als zeggen dat er geen terreurdreiging is in Nederland omdat er geen aanslagen gelukt zijn, daarbij vergetend dat de veiligheidsdiensten talloze aanslagen verijdeld hebben.
Nihil est sine ratio.
Gebruikersavatar
dikkemick
Adelaar
Berichten: 22610
Lid geworden op: 07 mar 2013 18:36

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door dikkemick »

Tussenstand ruim een jaar na 7 oktober:

Ruim 800 Palestijnen gedood op de Westelijke Jordaan oever door geweld van kolonisten en leger!
Het internationaal gerechtshof concludeerde al dat de bezetting onwettig is, maar: who cares?

Wilders in ieder geval niet.
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. Zulks is evident!
Einstein/Mick
Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

Inzake de genoemde alinea uit een artikel in The Guardian:
it was no longer possible to deny that Israel was engaged in systematic war crimes, crimes against humanity and genocidal actions. It was not just that this attack against the last concentration of Gazans
Dit is dus geen neutraal taalgebruik en een historicus onwaardig. De aanval was op Hamas, niet op Gazanen. Als het volgens de historicus wél een aanval op Gazanen was, dan moet hij dat met bewijsmateriaal onderbouwen, precies zoals een historicus elke claim onderbouwt met relevante documentatie. Hier spreekt niet Bartov de academicus maar Bartov de mens. Prima, elk mens mag zijn mening en gevoelens uiten, maar dit is niet langer een geschiedkundige benadering.
most of them displaced already several times by the IDF
Tja, eigenlijk door Hamas natuurlijk, maar dat valt minder op omdat Hamas zich onder de grond bevindt. Geen Hamas, geen noodzaak om Rafah te evacueren.
which now once again pushed them to a so-called safe zone
Ja, "so-called" omdat absolute veiligheid natuurlijk niet gegarandeerd kan worden. Er wordt gestreefd naar maximale veiligheid.
demonstrated a total disregard of any humanitarian standards.
De beste stuurlui wonen in Amerika.
It also clearly indicated that the ultimate goal of this entire undertaking from the very beginning had been to make the entire Gaza Strip uninhabitable,
Nee. En als professor Bartov dat wel vindt dan moet hij dat bewijzen met documentatie of andere bronnen. Laat hem bewijzen dat er geen militaire reden was om een operatie in Rafah uit te voeren.
and to debilitate its population to such a degree that it would either die out or seek all possible options to flee the territory.
Een aanname.
In other words, the rhetoric spouted by Israeli leaders since 7 October was now being translated into reality
Geen bewijs voor. Terwijl er meer dan genoeg bewijs is voor de aanwezigheid van Hamas in Rafah en de noodzaak voor elke militaire keuze die dag.

Ja, Israëlische politici en burgers hebben grove dingen gezegd, vooral (zoals Bartov zelf ook aangeeft) in de dagen direct na de Hamas invasie van 7 oktober, maar dat is geen bewijs dat de IDF een genocidale missie uitvoert. Het kan doen vermoeden dat de IDF stiekem een genocide voor ogen heeft, maar er is vooralsnog geen bewijs voor. Bartov levert in ieder geval geen bewijs.
namely, as the 1948 UN Genocide Convention puts it, that Israel was acting “with intent to destroy, in whole or in part”, the Palestinian population in Gaza, “as such, by killing, causing serious harm, or inflicting conditions of life meant to bring about the group’s destruction”.
Klopt geen bal van. De juiste uitspraak is: "Israel was acting with intent to destroy HAMAS, in whole, and to free the remaining hostages. It is killing, causing serious harm and inflicting conditions of life meant to bring about the destruction of HAMAS and similar jihadist groups, to such an extent that they can never pose a threat to the people of Israel again.”
Nihil est sine ratio.
Gebruikersavatar
dikkemick
Adelaar
Berichten: 22610
Lid geworden op: 07 mar 2013 18:36

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door dikkemick »

Dit is dus geen neutraal taalgebruik en een historicus onwaardig. De aanval was op Hamas, niet op Gazanen.
Dus we mogen het beest niet bij de naam noemen en in eufemismen blijven spreken omdat het Israël betreft?

Kom op man! Genocide is genocide, hoe je het ook wil omschrijven of benoemen. Zelfs journalisten en historici kunnen daar niet omheen!
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. Zulks is evident!
Einstein/Mick
Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

dikkemick schreef: 15 dec 2024 09:37 Ruim 800 Palestijnen gedood op de Westelijke Jordaan oever door geweld van kolonisten en leger!
Het internationaal gerechtshof concludeerde al dat de bezetting onwettig is,
Tegen de termen bezetting en onwettig heb ik geen bezwaar. Zowel een bezetting als iets dat onwettig is kan noodzakelijk zijn, zoals omgekeerd iets dat wettig is buitengewoon schadelijk en immoreel kan zijn. De omvolking, islamisering en verzwakking van Europa is rechtsstatelijk helemaal in orde. Alles verloopt netjes volgens de internationale verdragen, en in Nederland ook volgens de in 1982 uitgebreide Grondwet. Het Westen gaat ten onder, "maar rechtsstatelijk!"
Dus we mogen het beest niet bij de naam noemen en in eufemismen blijven spreken omdat het Israël betreft?
Eufemismen noch scheldwoorden of overdrijvingen. Ik pleit voor het gebruik van nauwkeurige terminologie. En Israël vecht tegen Hamas, niet tegen Gazanen in het algemeen. Dat is het enige wat met zekerheid te zeggen is.
Nihil est sine ratio.
Gebruikersavatar
Ivar
Ervaren pen
Berichten: 687
Lid geworden op: 26 mar 2021 16:31

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Ivar »

VseslavBotkin schreef: 11 dec 2024 21:47 LiNksE pROpagAnDa
Vers van de pers:



GeenStijl:
De explainer kondigt aan dat "deskundigen" flinke twijfels hebben bij de intenties van Israël bij het bombarderen van Syrische legerbases en het bezetten van de Golanhoogte na de val van Assad. Plots verschijnt er dan ook een "deskundige" in beeld die zegt dat "civilians under attack" zijn en de hoogste prijs betalen voor de gebeurtenissen (de operaties van Israël in Syrië dus). Het probleem: die "deskundige" had het helemaal niet over Israël, die quote had geen ene hol te maken met wat NOS Stories in dit deel van de video verkondigde. En en en: er flitsen op dat moment ook beelden van bombardementen en getroffen burgers door het filmpje, die dus ook NIETS met Israël te maken hebben. Het gaat in werkelijkheid om een interview dat al ruim 2 weken eerder werd opgenomen en op 1 december werd vertoond in het Achtuurjournaal, een item dat juist ging over luchtaanvallen door Rusland en het Syrische leger in Idlib. Dat is: je reinste misleiding. Maar uiteraard gaat het erin als zoete koek bij DE DOELGROEP.

Reacties vanuit DE DOELGROEP
Afbeelding
Nihil est sine ratio.
Gebruikersavatar
dikkemick
Adelaar
Berichten: 22610
Lid geworden op: 07 mar 2013 18:36

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door dikkemick »

Ivar
De omvolking, islamisering en verzwakking van Europa is rechtsstatelijk helemaal in orde. Alles verloopt netjes volgens de internationale verdragen, en in Nederland ook volgens de in 1982 uitgebreide Grondwet. Het Westen gaat ten onder, "maar rechtsstatelijk!"
Heb je getallen en bewijzen van deze islamisering en omvolking?

Een reactie van Ivar op deze post is hier te vinden — chromis
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. Zulks is evident!
Einstein/Mick
Gebruikersavatar
dikkemick
Adelaar
Berichten: 22610
Lid geworden op: 07 mar 2013 18:36

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door dikkemick »

En daar gaan de aasgieren al! Mag ik ze ratten noemen?

https://www.nu.nl/buitenland/6339175/is ... belen.html

De annexaties wordt niet erkend door de ver. Naties en Syrië eist al vertrek.
Op naar de volgende vernietiging en genocide! Het meest humane leger ooit! Want Syrië zal dit niet gaan pikken maar Israël heeft er alles heel tactisch en humaan met voorbedachte rade al vernietigd!

Hoe smerig kun je een "spel" spelen? Hoe ver mag je over lijken gaan?
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. Zulks is evident!
Einstein/Mick
Gebruikersavatar
Rereformed
Moderator
Berichten: 18251
Lid geworden op: 15 okt 2004 12:33
Locatie: Finland
Contacteer:

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door Rereformed »

dikkemick schreef: 15 dec 2024 15:51 Hoe smerig kun je een "spel" spelen? Hoe ver mag je over lijken gaan?
De hetze tegen Israel is zo volkomen nutteloos. Het maakt ook geheel blind voor the big picture.

Terugkijkend op ruim een jaar tijd komt men onherroepelijk tot de conclusie dat Israel, Netanjahoe, het oorlogspel ongelooflijk slim en succesvol heeft gespeeld. Zo succesvol dat deze oorlog de geschiedenis zal ingaan als die van 1967 een 1973: een oorlog waarin Israel volledig de tafels omver gooit en op alle fronten als superieure overwinnaar eindigt en als gevolg daarvan de kaart van het midden-oosten opnieuw gemaakt zal worden.

Toen Hamas de oorlog begon waren zij blijkbaar van mening dat deze terreurdaad in hun voordeel zou werken. Hoezeer vergisten ze zich! Na afloop van deze oorlog is niet slechts Hamas verdwenen maar ook de laatste hoop van Palestijnen op een eigen staat voorgoed van de baan.

Toen Israel de strijd tegen Hamas begon waren velen bezorgd over hoe het Israel zou vergaan aangezien ook Hezbollah, een strijdkracht die over een enorm wapenarsenaal beschikte, mee ging doen met raketaanvallen vanuit het noorden.
Israel greep in met een "pager attack", een zo ingenieuze aanval op alle duizenden leiders van Hezbollah dat indien dit een hollywoodfilm was men de film zou hebben afgedaan als onrealistisch en vergezocht. Toen het gebeurde had niemand een flauw idee van hoe verstrekkend deze ingreep was. Het bleek voor Israel daarna een koud kunstje om Hezbollah militair aan te vallen en zo goed als onschadelijk te maken.

Ondertussen liet Iran nog weten dat het aast op de vernietiging van Israel. Israel ving de omvangrijke raketaanval op met een luchtverdediging die waarschijnlijk nergens anders in de hele wereld zo effectief is. En beantwoordde de aanval met een succesvolle luchtaanval van straaljagers op Iran, waarin zowel Iraanse militaire doelen vernietigd werden als de Iraanse luchtverdediging van Russische makelij voor het oog van de hele wereld voor aap werd gezet.

Daarna, - indirekt door het optreden van Israel tegen Hezbollah! -, klapte het regime van Assad in, waarna het voor Israel een koud kunstje was om het oorlogsmateriaal van Assads leger te vernietigen.
Tevens willen de Druzen aan de Syrische grens met Israel liever bij Israel ingelijfd worden dan onder jihadistische shariawetten te moeten leven. Dit is het sterkst mogelijke argument dat men zich maar zou kunnen wensen om in de rest van de wereld duidelijk te maken welke kant "good" is en welke kant "evil".

Er ontbreekt nog één hoofdstuk aan deze spectalulaire ontwikkelingen. En dat is het uitschakelen van Irans faciliteiten om een nucleaire bom te ontwikkelen.
Ik twijfel er niet aan of dit zal spoedig gebeuren. Met weer een spectaculaire aanval waarin zelfs goed beschermde ondergrondse doelen door Israel worden uitgeschakeld. Het uitschakelen van het Syrische wapenarsenaal maakt het voor Israel des te gemakkelijker om rechtstreeks naar Iran te vliegen. Het zal mij ook niet verwonderen of deze aanval zal tevens de ondergang van het Iraanse regime inluiden.

Al met al een adembenemende ontwikkeling rondom Israel.
Born OK the first time
Gebruikersavatar
dikkemick
Adelaar
Berichten: 22610
Lid geworden op: 07 mar 2013 18:36

Re: Israël overvallen door Operatie al-Aqsa storm: oorlog!

Bericht door dikkemick »

Rereformed

Spectaculair, adembenemend, the big picture.
Nog meer superlatieven?

Zo praat ik over mijn favoriete muziek -band. Jij doelt hier op de annexerende moordmachine Israël die nu met bijna alle buurlanden in conflict is.
En ja, dat is je goed recht. Iemand die zou kicken op zoveel mogelijk burgerslachtoffers als een land Finland zou aanvallen.
Het zegt mij genoeg en ik begrijp je fanatisme ten faveure van Israël.
Dit heeft niets meer met verdedigen te maken. Grootheidswaanzin expansie- en veroveringsdrang met enorm veel burgerslachtoffers tot gevolg. Steeds meer fatsoenlijke burgers en organisaties (wereldwijd) gaan dit inzien.

Maar jij hebt recht op je mening! Dat wel. Zij zien die big picture waarschijnlijk niet.
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere. Zulks is evident!
Einstein/Mick
Gesloten