dikkemick schreef: ↑25 jan 2026 14:42
Gerard R. schreef: ↑25 jan 2026 14:12
dikkemick schreef: ↑25 jan 2026 07:13
Al het bovenstaande beziend, kun je maar 1 conclusie trekken.
De mens als homo SAPIENS is totaal mislukt. Het wil maar niet lukken vreedzaam samen te lezen en de middelen die er zijn te delen. Wordt nb een keuze voorgeschoteld welk zelf gecreëerd rampscenario te verkiezen is.
In perioden valt dat nog wel enigermate mee.
1. Er zijn perioden dat men zelfs mondiaal wat sociaal denkt (samen leven, helpen, ander ook wat gunnnen, empathie etc..) samen zijn we sterk.
2.En perioden van (rechtse extremiteit). Ziek dan dood, dreiging dan oorlog, landje pik als een piefje daar zin in heeft,
razia's en dood als er wat weerstand is, niet zeuren als je in moeilijkheden bent (bekijk het maar in je eentje), ander geloof dan genocide enz..
En bij 2. gaat wel op wat je schrijft. Heuvel af.
Waarom is de mens niet in staat op 1 uit te komen? Territoria is van alle tijden en geldt voor vele soorten maar wij als homo
sapiens moeten toch cognitief, sociaal, empathisch boven de andere soorten uit kunnen stijgen? Helaas beetje off topic dit allemaal.
Jij ziet de mens als een weldenkend rationeel wezen. Dat is ie soms ook wel. Maar heel vaak niet. Wij zijn niet zo best als we denken. Mensen zijn heel makkelijk te manipuleren.
Als het economisch slecht gaat bv. wordt vaak de een of andere groep zwart gemaakt. Bij ons vaak Moslims. Maar voor het zelfde geld bij bepaalde groepen Joden.
Ook kunnen er vrij veel terreinen zijn waar men om welke reden dan ook zó bang is, dat er al snel militair wordt gedacht.
Of in termen van deportatie, mogelijk met geweld. Of vroeger gaskamers. Nu bommen, granaten, raketten, genocide etc..
Als dat omvangrijk wordt en allerlei zaken gaan door elkaar spelen in een maatschappij, ben je zó op weg naar Hitler, extreem-rechts. (Ja, eerst linksig lullen om er te komen...) En de rest kennen we allemaal. Men denkt dat het heil dáár zit en de vraag is uiteraard of het middel dan niet erger is dan de kwaal... Dat moet dan uitwoekeren met alle gevolgen en dan begint het verhaal weer opnieuw...
¥¥ Van kwaad tot erger...