En dit zijn de mensen die zo'n grote voortrekkers functie willen hebben in de wereld.Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft het klimaatbeleid van president Obama een grote slag toegebracht. Het heeft voorlopig een streep gezet door het plan om de uitstoot van CO2 door Amerikaanse energiecentrales aan banden te leggen.
Obama presenteerde zijn Clean Power Plan in augustus vorig jaar. Hij wil afrekenen met het tijdperk dat de VS, samen met China, de grootste vervuiler ter wereld is en dwarsligt op klimaatgebied. "We mogen het probleem niet steeds doorschuiven naar de volgende generaties", zei Obama toen.
Teleurstelling en vreugde
Het Witte Huis reageert teleurgesteld op de uitspraak. Volgens een woordvoerder is het plan juridisch goed onderbouwd. Alle betrokken staten krijgen in het plan de tijd om om te schakelen zonder dat het ze veel geld kost. "Het is voor het beleid van president Obama een terugslag, maar uiteindelijk zal het CO2-plan doorgaan."
De Republikeinen reageren verheugd op de uitspraak, maar volgens de Republikeinse voorzitter van het Huis van Afgevaardigden gaat die nog niet ver genoeg. Paul Ryan zegt dat zijn partij pas gerust zal zijn als het plan definitief de prullenbak ingaat. "Als president Obama zijn zin krijgt, dan gaan alle kolenmijnen naar de verdoemenis. Bovendien worden Amerikanen dan opgezadeld met hogere energieprijzen."
Datgene waar al 40 jaar aan wordt gewerkt in West Europa, wordt gewoon weggemaaid onder het mom van dreiging van economische terugval.