Fenomeen schreef: ↑09 mar 2018 16:50
DM is het volledig met mijn collega's eens.
Ik denk dat
Satanskerk een erg ongelukkig gekozen benaming is voor de kerk die gesticht is in 1966.
Het Satanisme binnen deze opzet wordt te vaak verward met het al eeuwen oude satanisme, wat sterk occult is en wat een geheim genootschap zou zijn.
Mijn indruk is, dat de Satanskerk met als stichter Anton Szandor LaVey vanuit soortgelijke motieven is ontstaan als later de kerk van het vliegende spaghetti monster.
Protest tegen het christendom en de christelijke geboden en verboden. Mn. de puriteinse uitingen daarvan.
Maar dan wel met een andere opzet.
Met igv. de
Satanskerk ervan uitgaand, dat de mensen dierlijke eigenschappen heeft, die dan ook ten volle geleefd mogen worden.
Met het beleven van erotiek vaak bovenaan. Maar bovenal een religie die de wereldse uitspattingen promoot.
The Satanist realizes that man, and the action and reaction of the universe, is responsible for everything, and doesn’t mislead himself into thinking that someone cares.
Is it not more sensible to worship a god that he, himself, has created, in accordance with his own emotional needs—one that best represents the very carnal and physical being that has the idea-power to invent a god in the first place?
From a 1986 interview with Walter Harrington of The Washington Post:
“Satan is a symbol, nothing more,” LaVey says. “Satan signifies our love of the worldly and our rejection of the pallid, ineffectual image of Christ on the cross.”
https://nl.wikipedia.org/wiki/Satanisme ... 'de satan'
De al langer bestaande Bijbelvertalingen hebben het over 'de satan' met een lidwoord en een kleine letter, de Nieuwe Bijbelvertaling van 2004 heeft het over Satan met een hoofdletter. In het laatste geval wordt Satan dus als een naam beschouwd.
Satan met een hoofdletter heeft betrekking op de mythologische figuur Satan. Een andere vorm is 'de satan'. Deze spelling staat voor het kwaad als abstract concept en refereert niet aan iets bepaalds. Satan wordt vaak ook op deze twee wijzen uitgelegd: als een symbool of metafoor (modern satanisme) of als soort van godheid (traditioneel satanisme). Het eerste is een vorm van rationeel-egoïsme, terwijl de tweede vorm een religieuze beweging is.
Omdat het over abortus gaat en het recht tot zelfbeschikking, denk ik dat het bericht over het moderne satanisme gaat.
http://www.kerkvansatan.nl/
Er is een religie die de mensheid niet onderdrukt.
Er is een religie die de mens neemt zoals zij is.
Er is een religie die de vrouw vrouw laat zijn; sexy en geweldig mooi.
Er is een religie in wiens naam nog nooit oorlogen zijn gevoerd.
Er is een religie die accepteert dat ieder mens anders is.
Er is een religie die accepteert dat sommigen op hun eigen geslacht vallen en anderen op het andere geslacht.
Er is een religie die accepteert dat de mens fetisjen heeft en vindt dat die uitgeleefd moeten worden.
Er is een religie die ernaar streeft ieder mens op te tillen naar een hoger niveau en tegelijkertijd realiseert dat ieder mens dit op een andere wijze doet.
Er is een religie die vindt dat mannen en vrouwen gelijk behandeld dienen te worden.
Er is een religie voor mensen als U en ik.
Deze religie heet Satanisme.
Als de naam U afschrikt zit U nog teveel vast in een ander geloof.
Dit geloof is interessant voor mensen die zich niet af laten schrikken door een naam of door fictie die meer dan 2000 jaar geleden geschreven is. Dit geloof is voor mensen van nu.
Mensen die met beide benen op de aarde staan.
Mensen die het leven genieten zoals het bedoeld is.
En dat uit zich dan in alles doen wat door God verboden is, maar de opzet is wel binnen de wet te blijven.
Daar waar het Satanisme het tegendeel leert van het Christendom en dat ook extreme vormen kan aannemen, is de leer van
Vliegend Spaghettimonster, FSM vanaf 2005 veel luchtiger en veel meer en duidelijker satirisch in hun strijd tegen de onzinnigheid van godsdienstige leer, wetten en rechten, maar daar waar consequenties wordt gevraagd voor hun strijd voor secularisatie, gaan vele volgelingen net zo fanatiek voor hun leer, als dat christenen doen.
Goede humor versplintert de gesneden beelden in ons hoofd. - Frank Bosman.