Pagina 1 van 1

Link naar omstreden site van de ontslagen leraarAmstelveen

Geplaatst: 21 feb 2008 10:28
door MOODY BLUE
Leraar omstreden website ontslagen
Door HANS BOTMAN
AMSTELVEEN - Het Hermann Wesselink College, een christelijke scholengemeenschap voor gymnasium, atheneum, havo en vmbo-t in Amstelveen, heeft een docent ontslagen omdat hij een website beheert met een omstreden inhoud.
De leraar gaf tien uur in de week les informatica. Hij werkte sinds ruim een half jaar op de school.

,,De rector, Ton Liefaard, vond het niet kunnen dat ik veel schrijf op de website misdefinitie.nl. Hij is zelf PvdA-er, dat gaf hij toe. Ik ben nu weggezet als een rechts-extremist, maar dat ben ik zeker niet. Ik vind het onacceptabel dat ze je kunnen wegsturen op grond van een mening. Met een advocaat ga ik bekijken of het ontslag is aan te vechten.’’

Op de website staan pittige teksten over allochtonen, linkse politieke partijen en wordt de Hogeschool van Amsterdam, een eerdere werkgever van Leonardo, beschuldigd van fraude, intimidatie en discriminatie. Hij schreef daar in 2004 een boek over.

De leraar: ,,Er is zoiets als vrijheid van meningsuiting. In de klas heb ik het er nooit over gehad. Enkele leerlingen waren van de site op de hoogte. Maar ik heb het beheren van de website altijd gescheiden gehouden van mijn werk als leraar op het Wesselink College. Liefaard vond de teksten te radicaal en ingaan tegen de christelijke grondbeginselen van de school. Na een gesprek hierover heb ik nog les gegeven en dezelfde middag werd ik op straat gezet.’’

De leraar werkt ook nog in deeltijd op een Universiteit in Amsterdam en heeft een bedrijf in informatica. ,,Bij de universiteit weten ze dat de site bestaat, maar ze maken er geen probleem van.’’

Een woordvoerder van de school wil alleen kwijt dat ‘de website niet in overeenstemming is met de normen en waarden die wij nastreven’ .

Er loopt een juridisch onderzoek naar de docent.

--->>>


http://www.misdefinitie.nl/

Geplaatst: 21 feb 2008 11:56
door fbs33
Aan Moody Blue;
Het lijkt mij interessant om gespecificeerd alle normen en waarden te lezen die door die scholengemeenschap tot de 'hunne' worden verklaard en worden gehanteerd! :D

Geplaatst: 21 feb 2008 12:06
door Sararje
Hier is hun site, kan iedereen zelf zoeken
http://www.hermannwesselinkcollege.nl/

Geplaatst: 21 feb 2008 12:07
door Devious
Ik kan niet zeggen dat ik echt warm loop voor de inhoud van die site, maar de man heeft recht op zijn mening, en zou op grond daarvan niet mogen worden ontslagen.

Geplaatst: 21 feb 2008 12:10
door Herman2
Rechts populisme ten top. De doorgestreepte teksten zijn interessant op die site, b.v.:
Wilders laat het daar niet bij zitten. Hij benoemt de problemen en kondigt aan met een film te komen waarin de achterlijke profeet Mohammed zich vergrijpt aan jonge kindertjes van 9 jaar hij de koran verscheurt om er zijn reet mee af te vegen hij op zijn eigen manier laat zien waarom de koran een fascistisch boek is.
Achterlijke profeet t/m af te vegen is doorgestreept maar nog goed leesbaar.

Onderaan de pagina staat: "Houd het hier netjes".

Geplaatst: 21 feb 2008 12:12
door cymric
Zo te zien is het een tamelijk oproerkraaierig tiep, die Lewis, van een nogal bedenkelijk niveau; zeker gezien zijn pogingen zijn voormalige werkgever zwart te maken. Even los van de waarheid van die geuite beschuldigingen krijgt zo'n queeste al snel een status van de enige bestaansreden. The Man is keeping me down, zoiets. Ik kan me voorstellen dat een (elke!) nieuwe werkgever---die in dit geval toevallig een christelijke inslag heeft---daar vraagtekens bij plaatst. Het is nog maar de vraag of Lewis' houding niet stilletjes doorsijpelt naar zijn normale omgangsvormen; volgens mij is het namelijk ontzettend moeilijk om die twee zaken gescheiden te houden. En dát vertelt het verhaal nu net niet. Het zal ongetwijfeld wel weer leiden tot een nieuw boek en nog meer ophef rond de persoon-Lewis. Eigenlijk is het een beetje zielig figuur, als je het mij vraagt.

Zakelijk instinct is ook al niet in ruime mate voorhanden: een afsprakenprogramma aanbieden op een site die stijf staat van rechts-populisme lijkt mij in ieder geval niet verstandig.

Geplaatst: 21 feb 2008 12:27
door biajas
jaja...
een school waar iedereen gelijk is, maar niet hetzelfde...

je kn beter zeggen: een school die niets op heeft met de vrijheid van je meningsuiting...
doet mij denken aan de tijd dat ik werkte bij de Guido de bres:
Niemand mocht daar weten dat ik een kind had, omdat ik NOG niet getrouwd was :D :D

Geplaatst: 21 feb 2008 14:33
door Rereformed
Sararje schreef:Hier is hun site, kan iedereen zelf zoeken
http://www.hermannwesselinkcollege.nl/
Waarom kunnen ze op die site het eenvoudige woord Lapland en de achternaam Nilsson niet schrijven?
Een lezing over 'Sjamanisme in Lapland' wel helemaal volgens de christelijke beginselen?