Pagina 1 van 2

Dubbel paspoort, dubbele loyaliteit?

Geplaatst: 15 sep 2008 23:43
door MOODY BLUE
Politieagent spion Marokko
Door TOBIAS DEN HARTOG
ROTTERDAM - Een Marokkaanse agent van het politiekorps Rotterdam- Rijnmond is ontslagen, omdat hij zou hebben gespioneerd voor geheime diensten van Marokko. De brigadier, Re L., trad regelmatig op de voorgrond namens het korps, omdat hij een succesvol programma verzorgde voor jonge Marokkanen om aan een baan te komen.
afbeelding vergroten Foto JAAP ROZEMA
Het project dat hij draaide haalde in februari nog het nieuws toen Re L. met prinses Máxima diploma’s uitdeelde aan deelnemers van het project. De prinses verbond zelfs officieel haar naam aan het banenprogramma.

De spionage zou aan het licht zijn gekomen toen de inlichtingendienst AIVD dit voorjaar een tip kreeg over de agent. Het vermoeden bestond dat hij politie-informatie doorgaf aan de geheime dienst van Marokko. De AIVD onderzocht de zaak en stuurde een zogenoemd ambtsbericht naar de politie. Die liet ogenblikkelijk intern onderzoek doen. Dit toonde volgens een politiewoordvoerder aan dat er sprake was van ‘ernstig plichtsverzuim’. ,,Dit was reden hem strafontslag te geven,’’ zegt de woordvoerder.

Volgens het Openbaar Ministerie wordt L. niet vervolgd. ,,Er zijn onvoldoende bewijzen om hem met succes strafrechtelijk te vervolgen,’’ zegt een woordvoerder.

Over het mogelijke motief van de agent wil de politie niets kwijt. ,,Over de zaak doen we inhoudelijk verder geen uitspraken.’’

Volgens een collega van L., die anoniem wil blijven, heeft nooit iemand binnen het korps iets van de vermeende spionage gemerkt. L. was sinds 1991 werkzaam bij de Rijnmondse politie. ,,Dit kwam voor ons als een donderslag bij heldere hemel.’’ De agent, die zelf al langer bij het Rijnmondse korps werkzaam is, heeft nog nooit eerder zoiets meegemaakt. ,,Dit is echt uniek, Re is een apart geval.’’

http://www.ad.nl/rotterdam/2614448/Poli ... rokko.html

Geplaatst: 15 sep 2008 23:48
door MOODY BLUE
Afbeelding

Geplaatst: 16 sep 2008 07:44
door Kochimodo
Geen dubbele paspoorten meer toestaan als dat wettelijk mogelijk is. Nationalietit opgeven of anders geen zaken als recht op uitkering, geen stemrecht, etc. Korte metten maken met deze onzin.

Geplaatst: 16 sep 2008 10:18
door The Prophet
Het afschaffen van dubbele nationaliteit garandeert niet dat dubbele loyaliteit niet meer voorkomt.

Re: Dubbel paspoort, dubbele loyaliteit?

Geplaatst: 16 sep 2008 10:21
door garris
Volgens het Openbaar Ministerie wordt L. niet vervolgd. ,,Er zijn onvoldoende bewijzen om hem met succes strafrechtelijk te vervolgen,’’ zegt een woordvoerder.
Geen rechtzaak => niet schuldig
Waarom dan:
Kochimodo schreef:Nationalietit opgeven of anders geen zaken als recht op uitkering, geen stemrecht, etc.
??

Wel knap dat hij al veroordeeld is terwijl het OM het niet kan en verder iedereen zwijgt over deze zaak.

Geplaatst: 16 sep 2008 11:27
door Kochimodo
Ik verwoorde enkel mijn standpunt in het algemeen. Dat ik aan islamofobie lijd geef ik grif toe.

Geplaatst: 16 sep 2008 12:43
door Kevin
Een paspoort is inderdaad slechts een symbolische uiting en een praktische aangelegenheid ter identificatie. Loyaliteit wordt niet bepaald door een boekje of een papiertje. Symboolpolitiek, stemmingsmakerij, geert wilders. :lol:

Re: Dubbel paspoort, dubbele loyaliteit?

Geplaatst: 16 sep 2008 14:52
door Plons
MOODY BLUE schreef:Politieagent spion Marokko
Die liet ogenblikkelijk intern onderzoek doen. Dit toonde volgens een politiewoordvoerder aan dat er sprake was van ‘ernstig plichtsverzuim’. ,,Dit was reden hem strafontslag te geven,’’ zegt de woordvoerder.
Volgens het Openbaar Ministerie wordt L. niet vervolgd. ,,Er zijn onvoldoende bewijzen om hem met succes strafrechtelijk te vervolgen,’’ zegt een woordvoerder.
Over het mogelijke motief van de agent wil de politie niets kwijt. ,,Over de zaak doen we inhoudelijk verder geen uitspraken.’’
De kop is wel heel erg misleidend zeg, en mist verder iedere onderbouwing. Het enigste wat ik van het verhaal kan op uit maken is dat er een ‘verdacht’ was dat hij aan spionage deed.

Geplaatst: 16 sep 2008 15:17
door Krautsjo
Er zijn ook Europeanen met een dubbel paspoort ? Aziaten met een dubbel paspoort ? Een kort door de bocht verhaal,populistisch gewauwel .En volgens mij heb je niet een Nederlands en een islamitisch paspoort ,dus ben je geen islamofoob ,maar een marokanofoob . :)

Geplaatst: 16 sep 2008 15:36
door fbs33
Politieagent spion Marokko!
Deze beschuldiging is door de AIVD gedaan (en ongetwijfeld onderbouwd door die dienst)
Een 'onderbouwing' die bv. kan stoelen op een tip van een mol die bij de Marokkaanse geheime dienst werkt?
Dat het O.M. dan niet met bewijzen boven water kan komen zónder de tip (en voor de bewijskracht!) natuurlijk ook de tipgever van zijn dekmantel te ontdoen, is voor iemand met een beetje ervaring op dát gebied natuurlijk zo klaar als een klontje :lol:
Een geheime dienst die volkomen openheid van zaken geeft?? :D

Overigens is een paspoort inderdaad geen garantie voor loyaliteit, en dat zéker niet als er aan een optant zó weinig eisen gesteld worden daarvoor, als er gedaan is in de laatste decennia! :(

Geplaatst: 16 sep 2008 22:22
door Kochimodo
Krautsjo schreef:(..),dus ben je geen islamofoob ,maar een marokanofoob . :)
Je hebt gelijk. Dank voor de correctie.

Ach, maar de meerderheid van onze Marokkaanse medelanders is ook islamitisch, dus eigenlijk komt het op hetzelfde neer. Maar idd ben ik dan marokkanofoob én islamofoob. :twisted:

Geplaatst: 16 sep 2008 22:30
door CXT
Da's jammer, want Marokkanen kunnen erg aardige, gastvrije personen zijn. Dat de cultuur dan wat verschilt...

Geplaatst: 16 sep 2008 22:37
door Plons
Kochimodo schreef:. Maar idd ben ik dan marokkanofoob én islamofoob. :twisted:
Is dit nou op een of andere manier grappig bedoeld of meen je het echt?

Geplaatst: 17 sep 2008 07:41
door Kochimodo
Plons schreef:
Kochimodo schreef:. Maar idd ben ik dan marokkanofoob én islamofoob. :twisted:
Is dit nou op een of andere manier grappig bedoeld of meen je het echt?
Dit meen ik echt. Wanneer je mijn andere postings hier op FT mbt de islam had gevolgd had je dit al kunnen concluderen.

Geplaatst: 17 sep 2008 09:18
door The Prophet
wikipedia schreef: Een fobie (Grieks: φοβος, fobos = angst, vrees) is een psychische aandoening waarbij iemand, om doorgaans onduidelijke redenen, een ziekelijke angst ontwikkelt voor specifieke zaken of situaties. Deze angst staat niet in verhouding tot de reële bedreiging die van de situatie of het object uitgaat en de lijder is zich hiervan goed bewust.