Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Actueel nieuws uit binnen en buitenland.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Loekie1
Diehard
Berichten: 1183
Lid geworden op: 25 aug 2010 16:35

Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Loekie1 »

"Religie kan ernstige en onomkeerbare beschadigingen aan uw moraal en geweten aanbrengen." Plaatje erbij van dieren die mishandeld worden in de bioindustrie en bij het halalslachten, pastoors met kleine kinderen op schoot en van ontploffende terroristen met onschuldige slachtoffers eromheen.
Samsa
Bevlogen
Berichten: 2003
Lid geworden op: 21 mei 2010 13:18

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Samsa »

Loekie1 schreef:"Religie kan ernstige en onomkeerbare beschadigingen aan uw moraal en geweten aanbrengen." Plaatje erbij van dieren die mishandeld worden in de bioindustrie en bij het halalslachten, pastoors met kleine kinderen op schoot en van ontploffende terroristen met onschuldige slachtoffers eromheen.
Nou ik denk het niet hoor, zal wel een herbestemming krijgen die gebouwen..
Gebruikersavatar
GayaH
Bevlogen
Berichten: 1693
Lid geworden op: 03 sep 2010 19:30

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door GayaH »

*
GodAllah is verhuisd, NAW onbekend: eventuele post is onbestelbaar!
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
        • Materie ...
          • ... bestaat niet!?!?
*
Gebruikersavatar
Arowana
Berichten: 21
Lid geworden op: 15 sep 2011 22:48
Locatie: Vlaanderen
Contacteer:

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Arowana »

Denk je dat nu écht?

Zoals Samsa al zegt, misschien zullen sommige kerken en moskeeën in de toekomst niet meer als dusdanig in gebruik zijn.

Bovendien, wie zou er moeten zorgen voor het plaatsen van waarschuwingsbordjes? Moet de overheid die verplichting opleggen aan kerken en moskeeën? Zo ja, dan lijkt het mij dat er mogelijk sprake is van schending van, of op zijn minst poging tot beïnvloeding van de vrijheid van meningsuiting en de vrijheid van vereniging, eventueel ook als men hier waarde aan hecht de vrijheid van godsdienst.

Het lijkt mij dat het niet aan de overheid of enige overkoepelende instantie is om mensen te waarschuwen voor de (potentiële) gevolgen van religie of om mensen te sturen in hun denken. Vooral dat laatste is denk ik nog altijd iets dat aan het individu en zijn dient overgelaten te worden. Waarschuwingsbordjes op godshuizen lijken mij dan ook een overdreven 'betuttelend' instrument.

Het valt ook sterk te betwijfelen of zoiets überhaupt zou werken. Ik vermoed dat het op de meeste gelovigen en al zeker op de meer radicale gelovigen geen effect zal hebben. Bovendien zijn de voorbeelden van 'waarschuwingen' die je noemt een aantal uitwassen van religie en een aantal 'extremiteiten'. Enkele voorbeelden lijken er zelfs op uit om louter een 'shockeffect' te creëeren. Het lijkt me niet erg verstandig om religie te vereenzelvigen of gelijk te stellen met dergelijke uitwassen, of om te stellen dat elke vorm van eredienst of elke uiting van godsdienst gepaard gaat of moet gaat met dergelijke excessen.

Nee, ik denk niet dat dergelijke waarschuwingsbordjes er moeten komen. Ik zou dat persoonlijk een al te extreme, ja zelfs agressieve vorm van secularisme vinden.
'There is a tide in the affairs of men, which, taken at the flood, leads on to fortune;
Omitted, all the voyage of their life is bound in shallows and in miseries.
On such a full sea are we now afloat, and we must take the current when it serves,
Or lose our ventures.' - William Shakespeare
siger

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door siger »

Loekie1 schreef:"Religie kan ernstige en onomkeerbare beschadigingen aan uw moraal en geweten aanbrengen."
Laat me wel grinniken. Maar bestel toch maar niet te veel plakkaten in een keer, want bijna niemand rookt nog, en religie geef ik ook geen generatie meer.
Jagang
Ontoombaar
Berichten: 11284
Lid geworden op: 27 jul 2009 00:22

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Jagang »

Welke herbestemming zou men moeten vinden voor een al te pompeuze moskee?
‘Als mensen vandaag het geldsysteem begrijpen, dan breekt morgen de revolutie uit.'
Henry Ford
Samsa
Bevlogen
Berichten: 2003
Lid geworden op: 21 mei 2010 13:18

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Samsa »

Studentenkamers, buurtcentrum, bejaardenhuis. Dat het er niet mooi uitziet.. who cares. Het moskeebezoek van de 2e generatie neemt al af, terwijl ze nog moskeeen bijbouwen. Het aantal kinderen bij allochtone gezinnen is spectaculair gedaald en ligt momenteel bij Marokkaanse vrouwen zelsf lager dan autochtonen. Naast secularisering (niet zo hoog als onder autochtonen) vindt er een andere trend plaats: namelijk individualisering van het geloof.

Deze gebouwen zijn over 20-30 jaar nutteloos geworden...
TheBigAtheist
Berichten: 3
Lid geworden op: 22 sep 2011 14:59

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door TheBigAtheist »

"Hier kwam je over-grootvader om zijn denken te verkrachten met sprookjes. Rechtsaf voor de souvenirs"
Gebruikersavatar
collegavanerik
Superposter
Berichten: 6347
Lid geworden op: 31 mar 2005 22:59
Locatie: Zuid Holland

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door collegavanerik »

"Te koop! Tegen elk aannemelijk bod!"
Afbeelding Hebr 6:
5 wie het weldadig woord van God en de kracht van de komende wereld ervaren heeft 6 en vervolgens afvallig is geworden, kan onmogelijk een tweede maal worden bekeerd.
Als er een almachtige god bestaat, dan is hij een sadist.
Destinesia

Re: Eens zal er op kerken en moskeeën staan:

Bericht door Destinesia »

Jagang schreef:Welke herbestemming zou men moeten vinden voor een al te pompeuze moskee?
Tja moeilijk. Een identieke pompeuze moskee ernaast met twee openslaande ramen tegenover elkaar waar vanuit een paar staalkabels van het ene raam naar het andere loopt, waartussen een pop op een vliegend tapijt heen en weer railt, die hebben ze geloof ik al he?
Plaats reactie