Ik denk niet dat veel mensen dit een onterecht besluit zullen vinden.Staatssecretaris Harbers heeft de Nederlandse nationaliteit ingetrokken van Marouane B., de Arnhemse jihadist die vorig jaar bij verstek werd veroordeeld tot zes jaar cel. Voor zover bekend zit B. in Syrië.
B. vertrok in 2013 naar Syrië en sloot zich aan bij de terreurgroep Islamitische Staat. Meermaals waren er berichten dat hij was omgekomen in de gewapende strijd. Anderzijds kregen Nederlandse media met enige regelmaat e-mails waarin B. opriep tot de jihad, al is de authenticiteit van die mails nooit bevestigd.
Bij een dubbel paspoort is deze meneer zijn Nederlandse paspoort met de bijbehorende steun en begeleiding van Nederland niet meer waard.
We kunnen ook nog wel andere voorbeelden en redenen bedenken, maar rekening is mi. wel te houden met de ernst van de te bestraffen misdaad.
Nl. dat in het ene land hele andere en ook strengere wetten gelden en ook straffen, die volgens onze begrippen ingaan tegen de rechten van de mens.
Toch gaan er stemmen op om daar geen rekening mee te houden en iedereen, die zich niet houdt aan de Nederlandse wet, dezelfde weg op te laten gaan.
Iets anders, maar wel sterk hieraan gelieerd, is en waar ik wel voorstander van zou kunnen zijn In specifieke gevallen:
Dat mensen met twee paspoorten, die afgeven op Nederland en onze wetten op dusdanige manier, dat het als opruien gezien kan worden om letterlijk onze wetten met voeten treden, te laten kiezen.
Laat hen kiezen tussen de nationaliteiten van het land, wat je het meest aanstaat, en houdt je dan ook aan de wetten ervan.
Regel dit op dezelfde manier als bij andere vrijwillige naturalisaties met het afleggen van de eed en belofte van trouw aan je uiteindelijk nationaliteit en het erkennen van de wetten.
Dat zou dan ook kunnen gelden als juridisch punt van meineed, als in de praktijk blijkt, dat je je eed niet nakomt.
Zie ook
Nederlandse nationaliteit verliezen