Na motie Vendrik, waar geen dr*l van terecht is gekomen, zet staatssecretaris van Heemskerk Open Source en open standaarden opnieuw op de agenda met het beleidstuk "Nederland open in verbinding".
De doelstellingen klinken goed; ODF als standaard voor overheidsinstellingen moet in de loop van 2008 en begin 2009 worden doorgevoerd bij alle (semi-)overheidsinstellingen.
Verder wordt de Comply-or-explain and commit gedachte voor software keuze gesteld.
Even van de EZ-website geplukt:
"De doelstellingen van dit actieplan zijn van toepassing op de rijksoverheid, de mede-overheden en de (semi-) publieke sector:
1. vergroten van de interoperabiliteit tussen en met de verschillende bouwstenen en vormen van dienstverlening van de eOverheid door versnelling aan te brengen in het gebruik van open standaarden;
2. Verminderen van de afhankelijkheid van leveranciers bij het gebruik van ICT door versnelde inzet van open standaarden en open source software;
3.Bevorderen van een gelijk speelveld op de softwaremarkt en voorts bevorderen van de innovatie en de economie door het gebruik van open source software krachtig te stimuleren en bij opdrachten de voorkeur te geven aan open source software bij gelijke geschiktheid."
Ik ben erg benieuwd of er een slag kan worden gemaakt!
Voor mij is het ook nog directe werkverschaffing aangezien ik workshops en seminars organiseer voor oa. de overheid op het gebied van Open Source en open standaarden
(Ja, ik heb een nieuwe baan, voor de mensen die mij eerder over Covide hebben horen praten