What's The Harm?

Hier kun je links naar relevante websites posten, graag met een toelichting erbij.

Moderator: Moderators

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Jasper
Ervaren pen
Berichten: 581
Lid geworden op: 11 jun 2007 19:42
Locatie: Rotterdam

What's The Harm?

Bericht door Jasper »

Een interessante website: What's The Harm?

Sommige gelovers in alternatieve geneeswijzen, pseudeowetenschap of andere irrationele geloven denken volgens het principe "baat het niet, dan schaadt het niet". Die redenering is natuurlijk fout, want als je bijvoorbeeld een ernstige ziekte hebt en je krijgt geen effectieve behandeling dan ondervind je daar wel degelijk schade van (denk aan Sylvia Millecam).

De bovenstaande website bevat verhalen van meer dan 225.000 mensen die overleden zijn, gewond zijn of op een andere manier schade hebben opgelopen door het geloof in onder andere alternatieve geneeswijzen, bovennatuurlijke zaken, pseudowetenschap en religie.

Handig als je voorbeelden zoekt wanneer een gelover weer eens beweert dat zijn of haar irrationele geloof ongevaarlijk is.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.—Philip K. Dick
Gebruikersavatar
collegavanerik
Superposter
Berichten: 6347
Lid geworden op: 31 mar 2005 22:59
Locatie: Zuid Holland

Bericht door collegavanerik »

"het werkt niet, maar het helpt wel" :D

als je er in gelooft tenminste....
Afbeelding Hebr 6:
5 wie het weldadig woord van God en de kracht van de komende wereld ervaren heeft 6 en vervolgens afvallig is geworden, kan onmogelijk een tweede maal worden bekeerd.
Als er een almachtige god bestaat, dan is hij een sadist.
Gebruikersavatar
Rereformed
Moderator
Berichten: 18251
Lid geworden op: 15 okt 2004 12:33
Locatie: Finland
Contacteer:

Re: What's The Harm?

Bericht door Rereformed »

Jasper schreef:Een interessante website: What's The Harm?
Inderdaad een interessante site om af en toe wat in te grasduinen. Ongelooflijk wat er in de wereld niet 'te koop' is. Van de termen Breatharianism/Inedia had ik nog niet gehoord.
Born OK the first time
Plaats reactie