Ongeloveloos schreef: 1. Scheidingen, komen vaker voor en is tegenwoordig ook vrij snel geregeld.
Ja, vroeger was het goed geregeld. Toen was een vrouw gedwongen om bij zo'n maniak te blijven. Traditie en de omgeving dwongen dat af. Voor de omgeving is dat prettig, want als een vrouw mishandeld of verkracht werd door haar man, dan kwam (en komt) dat doorgaans niet in het nieuws. Dat is 'mooi' voor die omgeving, want die kan dan mooi weer spelen. Het is de afweging, of je al die miljoenen vrouwen hun geluk en vrijheid moet ontzeggen, om te voorkomen dat een paar keer per jaar bij iemand de stoppen doorslaan, en ook dan zullen dit soort dingen gebeuren.
2. Stress, door de vele informatiestromen, werkdruk en prestatiegerichte omgeving, komt stress vaker voor dan vroeger.
In derde wereldlanden komen veel meer familiedrama's voor, terwijl het met de informatiestromen daar wel meevalt. Prestatiegerichtheid en werkdruk zijn overigens ook van alle tijden, net als familiedrama's.
Bovenstaande punten spelen vaak (meestal) een belangrijke rol in familiedrama's
Volgens mij mogen er nog wel wat punten aan toegevoegd worden.
3. Uitgebreide berichtgeving over zelfmoorden in de media, vergroten de kans op kopieergedrag. Vroeger hoorde je zelden over zelfmoorden en familidrama's, en deze vonden wel degelijk plaats. (en de grote media-aandacht vergroot ook het onbehagen bij de bevolking, en kan mensen doen geloven dat we in een verschrikkelijk land leven)
4. De bevolking is sinds de jaren 40 bijna verdubbeld. Bij een groter bevolkingsaantal zou het aantal mensen dat doordraait ook groter kunnen zijn. Bij iedere berekening over stijgingen of dalingen van criminaliteit, vandalisme, of familiedrama's, zou men het bevolkingsaantal meenemen, om te constateren of het ook werkelijk verhoudingsgewijs is gestegen.
Vriendelijke groet.